Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Podkarpacki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Międzynarodowa wizyta młodzieży w liceum w Wiśle

30.04.2018, nieprzypisany

27.04.2018 międzynarodowa grupa młodzieży biorącej udział w projekcie "Philosophy Enhancing Critical Thinking" odwiedziła Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Stalmacha w Wiśle. Podczas odwiedzin w Liceum międzynarodowa młodzież przeprowadziła interaktywne warsztaty z uczniami z trzech klas. Tematyka warsztatów obracała się wokół kwestii społecznych, kulturowych i filozoficznych. Zajęcia dotyczyły na przykład stereotypów, kultury Estonii i Albanii, problematyki social media i wpływu tych mediów na społeczeństwo. Zarówno polscy uczniowie, jak i młodzież z Albanii i Estonii docenili spotkanie w Liceum jako wartościowe przeżycie.

Wizyta w Liceum w Wiśle była częścią wymiany młodzieży finansowanej w ramach programu Erasmus+. Wymiana ta zorganizowana została przez fundację Chrześcijańska Służba Charytatywna Oddział Podkarpacki, we współpracy z "Estonian Association of Persons with Disabilities" z Estonii oraz Shkoder University z Albanii. Wymiana ta miała miejsce w Wiśle, między 22 a 28 kwietnia 2018. W wymianie wzięło udział 27 uczestników (+2 osoby towarzyszące) pochodzących z Polski, Albanii i Estonii. Podczas wymiany młodzież analizowała wspólnie teksty socjologiczne i filozoficzne. Uczestnicy wymiany dyskutowali również na temat problemów społecznych najbardziej istotnych z punktu widzenia ich krajów. Program wymiany był także pełen różnego typu gier, symulacji, warsztatów, które pomogły młodzieży wspólnie zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość oraz ważne w dzisiejszym świecie kwestie (takie jak na przykład, włączenie społeczne, globalizacja, nierówności społeczne).

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Podkarpacki
ul. Twardowskiego 3a
35-302 Rzeszów

Nr konta bankowego:
29 2030 0045 1110 0000 0270 6950

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Wykonawca zbiórki odzieży
w województwie podkarpackim:

AVIDAL
Tel. kom.: 729 125 471


Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij